Tagad
Apskati jaunumus un kolekciju vai uzzini vairāk par Zuzeum ēku.
Izvēlne

Sena fabrika pārtop mākslas centrā

Zaigas Gailes biroja izstrādātajā mākslas centra projektā paredzēts aiz vecās fabrikas uzbūvēt krātuvi apjomīgajai Zuzānu kolekcijai. Skulpturālo celtnes apjomu klās īpašas cēlmetāla plāksnes — kā simbols ēkas vērtīgajam saturam.

Mākslas kolekcionāri Dina un Jānis Zuzāni akcentē mākslas centra pieejamību plašai un starptautiskai publikai, un it īpaši jauniem cilvēkiem. Te viņiem būs iespēja izglītoties un nodarboties ar mākslas eksperimentiem.

Bijusī A. Kriegsmann Korķa fabrika celta 1910. gadā pēc inženiera Edmunda fon Trompovska projekta.

Laikā, kad blakus dzelzceļam sāk būvēt fabriku, Rīga ir Cariskās Krievijas trešais lielākais industriālais un kultūras centrs. Šodien gaišo ķieģeļu ēka ir izcils sava laika industriālās arhitektūras paraugs un daļa no UNESCO aizsargātās teritorijas Rīgā.

Bijušās Korķa fabrikas zāle ar septiņus metrus augstajiem griestiem ļaus izstādīt monumentālus mākslas darbus. Līdzās tai būs mainīgo izstāžu zāle. Savukārt uz bijušās Korķa fabrikas jumta terases tiks izbūvēts restorāns.

Vasaras sezonā būs atvērts dārzs, kurā izstādītas skulptūras no Zuzānu kolekcijas, kā arī izveidots amfiteātris, laukums skeiteriem un iekārtota vieta bērnu rotaļām.

Zaiga Gaile

Zuzeum vēsturiskās ēkas rekonstrukcijas projekta autori ir Zaigas Gailes birojs, kas saņēmis vairākas Latvijas Arhitektūras gada balvas un starptautiskus apbalvojumus.

Biroja darbus raksturo izteikta vēlme un spēja vēsturiskas celtnes vai ansambļa atjaunošanas procesā saglabāt tam raksturīgo savdabīgo tēlu un pielāgot to šodienas funkcijai.