Kamēr mākslas centra Zuzeum izstāžu zāle gatavojās ikgadējam mākslas tirgum “Zandele. vol.3”, mēs aicinām aplūkot Zuzānu kolekcijas darbus muzejos Rīgā, citās Latvijas pilsētās un Igaunijā.
🫖 Šobrīd porcelāna dzīres turpinās izstādē “Kuzņecovs – tuvplāni. Latvijas dekoratīvais porcelāns”, Ģederta Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzejā (Jelgava, Akadēmijas iela 10). Zuzeum notikušās izstādes “Porcelāna dzīres. Ielūdz Kuzņecovi” turpinājums, sniedz iespēju apbrīnot labāko no tā kas tapis Rīgas Kuzņecovu fabrikā starpkaru periodā un tuvplānā izpētīt katra mākslinieka un apgleznotāja rokrakstu. Izstāde muzeja Reprezentācijas zālē apskatāma līdz 2024. gada 14. janvārim.
🧡 Vairāk par izstādi var uzzināt šeit.
🧑🏼🎨 8. decembrī, Madonas novadpētniecības un mākslas muzejā (Madona, Skolas iela 12) tiks atklāta personālizstāde “Imanta Lancmaņa māksla gadu gaitā”, kas turpināsies līdz 2024. gada 11. februārim. Izstādē būs apskatāmas gleznas no dažādiem laika periodiem un būs redzami arī četri līdz šim neizstādīti darbi. Daļa no eksponātiem ir mākslas darbi no Zuzānu kolekcijas.
🧡 Vairāk par izstādi var uzzināt šeit.
🧑🏼🎨 Ja pirmssvētku periodu tomēr aizvadat Rīgā, iesakām aplūkot latviešu modernisma aizsācēja Jāzepa Grosvalda (1891–1920) apjomīgo retrospekciju “Esmu tagad noņēmies dzīvot mākslai”, kas ir apskatāma līdz nākamā gada 30. martam Latvijas Nacionālā mākslas muzeja galvenajā ēkā (Rīga, Jaņa Rozentāla laukums 1).
🧡 Vairāk par izstādi var uzzināt šeit.
🖼️ Izstāžu cikla “Paaudze” ietvaros turpinās izstāde “R² Rūsiņš Rozīte” 2. stāva labā spārna zālēs. Cikls vēsta par 20. gadsimta otrās puses māksliniekiem. Rūsiņš Rozīte (1943–1978), kas pats sevi dēvēja par R², bija fenomenāli daudzpusīgs mākslinieks, kura darbus raksturo ģeometrizācija, krāsu tīrība un skatuviskums. Izstāde notiek līdz 2024. gada 7.janvārim.
🧡 Vairāk par izstādi var uzzināt šeit.
Tikmēr Tallinā varat paviesoties KUMU, Igaunijas Mākslas muzejā (Tallina, Valge 1), kur līdz 25. februārim apskatāma izstāde “Bez rāmja. Leis, Tabaka, Rožanskaite”. Izstāde veltīta Baltijas mākslinieču Malles Leisas (1940–2017), Majas Tabakas (1939) un Marijas Terēzas Rožanskaites (1933–2007) daiļradei 20. gadsimta 70.–80. gados. Visām trīs māksliniecēm ir kopīga savdabīga, savam laikmetam neraksturīga pieeja gan glezniecībai, gan sevis attēlošanai, kas tās iezīmē kā spēcīgas personības mākslas vidē padomju ēras pēdējās desmitgadēs. Izstāde ir tapusi Baltijas valstu mākslas vēstures pētījuma ietvaros, ko iniciēja KUMU Mākslas muzejs, ar mērķi paplašināt redzējumu un veidot dialogu starp Igaunijas, Latvijas un Lietuvas nacionālālajām mākslas vērtībām.
🧡 Vairāk par izstādi var uzzināt šeit.