Tagad
Apskati jaunumus un kolekciju vai uzzini vairāk par Zuzeum ēku.
Izvēlne

Zuzeum
jau notiek

Zuzeum aicina būt pirmajiem Rīgā, kas iesilda mākslas centra jauno zāli īpašā koncert-mākslas notikumā sestdien, 28. decembrī plkst. 21:09. Kopīgi noskaņosimies 2020. gadam, kad Zuzeum beidzot atvērsies pēc pilnas programmas. Vakara īpašie viesi postpanka apvienība Ploho no Novosibirskas un melanholisku elektroniskās mūzikas ritmu iedzīvinātāja OMMA no Maskavas. Dejas: Ieva Rune no Riga Roller Derby, DJ Lévi (Aristīds, Klik Klak), Elvi Soulsystems (House Purgatorio) un Mark Dartau (Smaile).

Biļetes te.

@ Zuzeum

"Balto plankumu" trešajā sezonā pievēršamies identitātes tēmai. Kino vakars #24 — "Ex Machina" (2014). Filma oriģinālvalodā ar ENG subtitriem, ieeja bez maksas. Šis un pārējie kino vakari notiek mūsu birojā-veikalā-kinovietā Zuzeum : The Ear, Lāčplēša 101, 3. stāvā. Kino ciklu atbalsta projekts Kino Kults, Grimbergen alus un ASV vēstniecība Latvijā. Pieteikties: hello@zuzeum.com.

@ Zuzeum : The Ear

Prieks un lepnums par jauno kuratori un jauniešu programmas Zuzeum 101 dalībnieci Tīnu Pētersoni, kuras darbs eksponēts starptautiskajā jauno mākslinieku biennālē "Eiropas jaunrade". Biennāles darba Eye-deas (2019) kodolu veido rūpīgi atlasīti Zuzānu kolekcijas darbi un to kombinācijas ar kuratores radītajām fotogrāfijām. Eye-deas drukātā veidā apskatāms izdevumā ES RAUDU MUZEJOS, ko bez maksas var saņemt veikalā-kinovietā Zuzeum : The Ear. Nākamā gada vasarā biennāles izstāde nonāks Cēsīs.

Apritējis gads, kopš aktīvi darbojas tikšanās vieta-kino telpa Zuzeum : The Ear. Jau drīzumā sadarbībā ar projektu Kino Kults, ASV vēstniecību Latvijā un Grimbergen izsludināsim kino cikla "Baltie plankumi " trešo sezonu, ko plānots uzsākt oktobra otrajā pusē. Aktuālo kinovakaru datumus, kā ierasts, izziņosim šeit.

 

@ Zuzeum : The Ear

Eiropas Mobilitātes nedēļas ietvaros Zuzeum : The Ear notika apvienības Pilsēta cilvēkiem un dāņu alus zīmola Carlsberg iniciēta diskusija "The new normal jeb kā lietot pilsētu?". Pilsētplānošanas eksperti un interesenti apkopoja pozitīvos satiksmes risinājumus Latvijā un pasaulē, un Pilsēta cilvēkiem paziņoja par velonovietņu izvietošanas uzsākšanu Rīgā sadarbībā ar Carlsberg. Foto Pēteris Vīksna

@ Zuzeum : The Ear

"Attēls ir vienīgā realitāte, kurai uzticos un ticu,” saka Ēriks Bulatovs, viens no nozīmīgākajiem Krievijas māksliniekiem. Drīzumā Krievijas mākslinieku darbi no Zuzānu kolekcijas būs apskatāmi arī izstādē. Ēriks Bulatovs. Revolūcija-Perestroika. 1988. Zīmulis, papīrs. 42 x 34 cm. Zuzānu kolekcija

Grāmatžurnāls Benji Knewman uzaicināja sešus jaunos māksliniekus radīt mākslu, par pamatu izmantojot Nike T-kreklus. Tematiskais uzdevums: eksponāts iedomātam nākotnes muzejam. Uzvarētāju noskaidrojām ar skatītāju balsojumu saulrietā Zuzeum : The Ear terasē. Ceļojumu uz Parīzi no Citysport Latvia ieguva Agate Lielpētere par fosilijā pārvērsto kreklu. Foto Filips Šmits

@ Zuzeum : The Ear

Zuzeum 101 komanda izmēģināja Artbnb mākslas pieredzi, kas radīta tieši viņiem. Vakaru iesākām ar fotogrāfa Pētera Vīksnas lekciju par urbāno fotogrāfiju un radošo uzdevumu atrast jaunu kontekstu pilsētas apaviem, bet turpinājām ar grila vakariņām uz Zuzeum : The Ear terases un filmu Finding Vivian Maier (2013). Nakti pārlaidām turpat Zuzeum : The Ear, mākslas ieskauti. Artbnb atbalsta Citysport Latvia un Wolt. Zuzeum 101 ir mākslas centra Zuzeum jauniešu programma. Otrā kursa tēma ir "Kā ideja pārtop izstādē?". 

@ Zuzeum : The Ear

Pilsētskicēšanas vakars uz Zuzeum jumta terases aizvadīts. Terasi ar pilsētskicēšanas nodarbību iespējams arī izīrēt privāti. Saziņai: hello@zuzeum.com vai +371 26 444 097. Foto Pēteris Vīksna.

@ Zuzeum : The Ear

Jaunatklātā Zuzeum jumta terase ir atvērta ikvienam mūsu darba laikā. Ņemiet līdzi grāmatu vai izvēlēties kādu no mūsējām. Terasi iespējams arī izīrēt privātam notikumam. Saziņai: hello@zuzeum.com vai +371 26 444 097. Foto Reinis Hofmanis.

Zuzeum

Aicinām pievienoties pilsētskicēšanas vakaram uz jaunās Zuzeum : The Ear jumta terases. Ieeja brīva. Pilsētskicēšanai piemēroti jebkuri materiāli un sagatavotības līmeņi. Tiekamies trešdien, 17. jūlijā plkst. 18, zīmēsim vismaz divas stundas. Skiču pastaigas formāts paredz, ka katrs ņem līdzi savus zīmēšanas materiālus. Jautājumu gadījumā pasākuma dienā dodiet ziņu Urbansketchers Riga kuratorei Mašai Zurikovai (29505152).

@ Zuzeum : The Ear

Kamēr Zuzeum ēka gatavojas pārbūvei, Zuzānu kolekcija turpina augt. “Citējot Marksu, mākslas dzīve ir kā garaiņi virs reālā dzīves procesa,” mēdz teikt Krievijas mākslinieks Dmitrijs Gutovs. Gutovs darbojas dažādos žanros un šajā darbā pievēršas saldumu ražotājam „Sarkanais oktobris”, audeklu pārvēršot par čaukstošu “Teātra karameles” papīrīti (2007, 100 x 120). Drīzumā Krievijas mākslinieku darbi no Zuzānu kolekcijas būs apskatāmi arī izstādē.

Zuzeum 101 komanda izmantoja iespēju satikties ar mākslinieci Katrīnu Neiburgu Kim? Laikmetīgās mākslas centrā un paklausīties stāstus par izstādes "Mati" tapšanu. Zuzeum 101 ir mākslas centra Zuzeum jauniešu programma. Otrā kursa tēma ir "Kā ideja pārtop izstādē?". 

Par Zuzeum bērnu programmas draugu izvēlēts lapsēns Leo. Iedvesmojoties no Leo Kokles gleznas “Bērna pasaule (Aija Upīte)”, to radījusi ilustratore Līga Kitchen. Lapsiņa mitusi mākslinieka darbnīcā Mākslinieku namā un ir paša Leo Kokles izraudzīts laimīgas bērnības kompozīcijas akcents. Zuzeum x Pikolo mākslas darbnīca bērniem #2 notiks sestdien, 8. jūnijā, 11.00. Biļetes šeit.

@ Zuzeum : The Ear

Zuzeum sadarbībā ar žurnālu Pikolo aicina 4-6 gadus vecus bērnus uz mākslas darbnīcu, kurā iepazīsim Zuzānu kolekciju un izkrāsosim T-kreklus. Vietu skaits ļoti ierobežots, iegādājieties biļetes laicīgi. T-krekls un materiāli krāsošanai iekļauti biļetes cenā. Mākslas darbnīca bērniem notiek Zuzeum : The Ear, Lāčplēša 101, 3. stāvā. Tiekamies sestdien, 8. jūnijā plkst. 11.00. Dalība darbnīcā: EUR 8. Biļetes šeit

@ Zuzeum : The Ear

Kamēr Zuzeum ēka gatavojas pārbūvei, Zuzānu kolekcija turpina augt. Maskavas konceptuālista Pāvela Peperšteina iecienītos fantastikas motīvus apliecina viņa tušas zīmējums no sērijas "Sapņi un halucinācijas" (2001). Peperšteina iedomu universā, ko viņš pats dēvē par psihodēlisko reālismu, viss ir pa īstam. Drīzumā Peperšteina daiļrade būs apskatāma arī izstādē.

ES RAUDU MUZEJOS ir Zuzeum 101 radīts kabatas formāta izdevums par mākslu visās tās izpausmēs. Nopērkams Zuzeum : The Ear veikalā, Lāčplēša 101, 3. stāvā. Cena EUR 3. Zuzeum 101 ir topošā mākslas centra Zuzeum jauniešu programma. Pirmais kurss ar nosaukumu “Kā uzrakstīt gleznu” aizsākās 2018. gada aprīlī un noritēja sadarbībā ar bilingvālā grāmatžurnāla Benji Knewman redakciju. Zuzeum 101 otrais kurss sāk darbu 2019. gada maijā.

@ Zuzeum : The Ear

Zuzānu kolekcijas darbi tiek regulāri deponēti muzejiem Latvijā un ārpus tās. Šobrīd viens no kolekcijas darbiem — Semjona Faibisoviča "Atpūtnieki" (1987) — eksponēts mākslinieka personālizstādē Tretjakova galerijā Maskavā. Tā ir līdz šim plašākā ikoniskā Krievijas mākslinieka retrospektīva. Izstāde atvērta līdz 28. jūlijam.

23. aprīlī plkst.18.00 atvērsim Zuzeum jauniešu programmas Zuzeum 101 radīto izdevumu 'Es raudu muzejos'. Vēl programmā: sietspiedes darbnīca (ņemiet līdzi savu kreklu/auduma somu) un pieteikšanās Zuzeum 101 otrajam kursam, kas darbu sāks maijā. Ieeja bez maksas. 

@ Zuzeum : The Ear

Zuzeum projekta jaunais makets ļauj iztēloties, kā topošais mākslas centrs izgaismosies vakara stundās. Foto Ansis Starks.

@ Zuzeum

Mūsu birojā-veikalā-kinovietā Zuzeum : The Ear ekspozīcijas maiņa. Iepriekšējo Zuzānu kolekcijas darbu vietā tagad apskatāma Andra Brežes "Asamblāža no sērijas "Maizes kastes" (Citātu kaste No.2)" (1990).

@ Zuzeum : The Ear

Pēc dažiem gadiem Rīgā, Lāčplēša ielā 101 atklāsim Zuzānu ģimenes dibināto mākslas centru Zuzeum. Tikmēr mākslas centra ēka jau šobrīd ir atvērta dažādiem publiskiem un privātiem pasākumiem. 

@ Zuzeum

"Balto plankumu" otrajā sezonā pētīsim apsēstību visās tās izpausmēs. Kino vakarā #11 tiksimies ar Džeiku Džilenholu filmā "Nakts reportieris" (2014), kurš lomas vajadzībām nometa 9 kilogramus. Šis un pārējie kino vakari notiek mūsu birojā-veikalā-kinovietā Zuzeum : The Ear, Lāčplēša 101, 3. stāvā. Kino ciklu atbalsta projekts Kino Kults, Grimbergen alus un ASV vēstniecība Latvijā. Pieteikties: hello@zuzeum.com.

@ Zuzeum : The Ear

Kamēr Zuzeum ēka gatavojas pārbūvei un piebūvei, Zuzānu kolekcija turpina augt. Lielisks socārta eksemplārs ir Viktora Pivovarova autobiogrāfiskais darbs "Marija Maksimovna, jums tējkanna vārās." (1992). Komunālais blūzs no sērijas "Dzīvoklis Nr.22" ir spilgts Maskavas konceptuālisma paraugs un atsaucas uz autora bērnību, kas kopā ar mammu pavadīta komunālā dzīvokļa istabiņā. Drīzumā darbs būs apskatāms arī izstādē.

Zuzeum arhitekte Zaiga Gaile iepazīstina ar mākslas centra jauno maketu ar detaļās izstrādātu skulptūrdārzu un iekštelpu izgaismojumu. Gaidām būvatļauju.

No 31. janvāra līdz 30. martam Mūkusalas Mākslas salonā skatāma Zuzānu kolekcijas izstāde par ērmīgo “Nebaidies”. Kuratore — Arta Vārpa. Izstāde “Nebaidies” pievēršas trauslajai robežai starp baiso un uzjautrinošo. Eksponētie glezniecības, grafikas, tēlniecības un lietišķās mākslas darbi radīti laika posmā no 19. un 20. gadsimta mijas līdz mūsdienām. Izvairoties no nopietnības, bet neapsolot izklaidējošus jokus, tie rada ērmīgas noskaņas izceļošu vidi. Ieeja izstādē bez maksas.

@ Mūkusalas Mākslas salons

Noskaidroti Purvīša balvas 2019 finālisti. Ekspertu darba grupa strādāja divus gadus un kopumā apskatīja vairāk kā 130 izstādes. Purvīša balvu 2008. gadā nodibināja kolekcionārs Jānis Zuzāns sadarbībā ar Latvijas Nacionālo mākslas muzeju. Tas ir lielākais apbalvojums Latvijas mākslā. Purvīša balvas 2019 laureāts tiks nosaukts 12. aprīlī īpašā ceremonijā mākslas centrā Zuzeum.

@ Zuzeum

Kamēr Zuzeum ēka gatavojas pārbūvei un piebūvei, Zuzānu kolekcija turpina augt. Viens no svaigākajiem jaunpienācējiem un kolekcionāra Jāņa Zuzāna 2018. gada favorīts — Iļjas Kabakova lielformāts "Mazais ūdens gars" (1980, 260x190 cm). Formāli — ilustrācija pasakai, reāli — protests pret sabiedrību Kabakova stilā. Drīzumā darbs būs apskatāms arī izstādē.

Dāvanas tiem, kas zina, ka māksla ir grūta, meklējiet mūsu veikalā Zuzeum : The Ear. Sveces, grāmata "Zuzānu kolekcija" latviski un angliski, džemperi, piespraudes, aproces un vēl. Tepat Lāčplēša ielā 101, 3. stāvā. Pieņemam bankas kartes. Bezmaksas stāvvieta.

@ Zuzeum : The Ear

Kino vakarā #9 skatīsimies 'fake news' jeb filmu "Tīkls" (Network, 1976). Amerikāņu satīra par izdomātu televīzijas kanālu UBS un tā cīņu ar zemiem reitingiem. Šis un pārējie kino vakari notiek mūsu birojā-veikalā-kinovietā ar jumta terasi Zuzeum : The Ear, Lāčplēša 101, 3. stāvā. Kino ciklu atbalsta kino projekts Spektrs, Grimbergen alus un ASV vēstniecība Latvijā. Pieteikties: hello@zuzeum.com.

@ Zuzeum : The Ear

Jauniešu programmas Zuzeum 101 dalībnieces uzsākušas darbu pie sava topošā izdevuma satura. Plānots, ka tas iznāks 2019. gada pavasarī. Atelpas brīdī no rakstīšanas tikāmies Zuzeum : The Ear uz Alises Pabērzas prezentāciju par to, ka šedevri rodas no kļūdām.

@ Zuzeum : The Ear

Zuzeum džemperus ar latviešu mākslinieku emoji jeb emociju ikonām meklējiet tepat mūsu veikalā Zuzeum : The Ear, 3. stāvā. Ilustrators Roberts Rūrāns radījis alter ego Džemmai Skulmei, Auseklim Baušķeniekam un Miervaldim Polim, par pamatu ņemot viņu pašu gleznas. Džemperi ir izšūti. Pieejamie izmēri : XSXL.

@ Zuzeum : The Ear

Kino vakarā #5 skatīsimies Hičkoka filmu “Rear Window” (“Logs uz pagalmu”, 1954). Fotogrāfs ar lauztu kāju nododas kaimiņu vērošanai, līdz viens no tiem sāk uzvesties aizdomīgi slepkavnieciski. Šis un pārējie kino vakari notiek mūsu birojā-veikalā-kinovietā ar jumta terasi Zuzeum : The Ear, Lāčplēša 101, 3. stāvā. Kino ciklu atbalsta kino projekts Spektrs, Grimbergen alus un ASV vēstniecība Latvijā. Pieteikties: hello@zuzeum.com.

@ Zuzeum : The Ear

17. oktobrī plkst. 18.00 aicinām uz kino cikla "Baltie plankumi" trešo filmu “Dr. Strangelove” (“Doktors Streindžlavs”, 1964). Iespējams, 20. gadsimta labākā politiskā satīra par PSRS un ASV kodolkonfliktu, kurš varēja, bet nenotika. Politiski sociālo notikumu ietekme uz sabiedrību apskatīta arī Rīgas Starptautiskās laikmetīgās mākslas biennāles ekspozīcijā Zuzeum (apskatāma līdz 28. oktobrim). Kino ciklu atbalsta kino projekts Spektrs, Grimbergen alus un ASV vēstniecība Latvijā. Pieteikties: hello@zuzeum.com.

@ Zuzeum : The Ear

Sadarbībā ar kinoprojektu Spektrs un Grimbergen, uzsākam bezmaksas kino ciklu “Baltie plankumi”. 13. septembrī izrādīsim filmu “Her” (“Viņa”, 2013). Šis un pārējie kino vakari notiks jaunatklātajā birojā-veikalā-kinovietā ar jumta terasi Zuzeum : The Ear, Lāčplēša 101, 3. stāvā. Vietu skaits ierobežots, uz 13. septembra vakaru brīvu vietu vairs nav, bet aicinām sekot info par nākamajiem seansiem šeit.

@ Zuzeum : The Ear

Zuzeum 101 komanda tikās ar populāro Mākslas detektīvu autori Luīzi Pastori, lai uzklausītu ieteikumus, kā uzrakstīt labu stāstu.

Zuzeum ēka vēl pārtaps, bet Zuzeum : The Ear jau notiek. Zuzeum : The Ear ir veikals-kinovieta ar jumta terasi, kā arī jauniešu programmas Zuzeum 101 tikšanās punkts. Šeit notiek kinovakari un citas aktivitātes plašai publikai, kas pastāvīgi un lielākā mērogā varēs noritēt pēc mākslas centra Zuzeum rekonstrukcijas. Zuzeum : The Ear atrodas 3. stāvā. Strādājam otrdien, ceturtdien, sestdien no 14.00 līdz 18.00, trešdien un piektdien no 14.00 līdz 20.00. Pirmdien un svētdien slēgts. 

@ Zuzeum : The Ear

No 2018. gada 13. septembra līdz 3. novembrim Mūkusalas Mākslas salonā norisināsies Latvijas māksliniekam Vladimiram Glušenkovam (1948–2009) veltīta izstāde “Absurda mitoloģija”. Pirmā retrospektīvā mākslinieka izstāde aptvers trīs nozīmīgas viņa radošo izpausmju formas — glezniecību, grafiku un dienasgrāmatu dizainu. 

@ Mūkusalas Mākslas salons

Ar pieņemšanu Zuzeum iekšpagalmā, kur drīz sliesies Zuzānu kolekcijas krātuve, atzīmējām pirmās Rīgas Starptautiskās laikmetīgās mākslas biennāles atvēršanu Zuzeum un citviet pilsētā.

@ Zuzeum

Jaunums: iznācis piektais “Arterritory sarunas ar kolekcionāriem” izdevums. Lasiet intervijas ar 14 ietekmīgiem mākslas kolekcionāriem no 10 dažādām valstīm!

No 12. jūlijam līdz 1. septembrim Mūkusalas Mākslas salonā skatāma izstāde “Tautumeitas un tautudēli”. Elēģiski un ironiski provocējoši darbi no Zuzānu kolekcijas un privātkolekcijām.

@ Mūkusalas Mākslas salons

Svaigs: apjomīgais mākslas albums “Zuzānu kolekcija” tagad pieejams arī angļu valodā. Aizraujoši profesionāli lasāmviela par 230 latviešu mākslas darbiem. Pieprasiet Neputns grāmatnīcā.