🎤 2024. gada 12. oktobrī plkst. 15.00, laikā, kad mākslas centra Zuzeum izstāžu zālēs norisinās starptautiski atzītās mākslinieces Donnas Huankas visaptverošā, liela mēroga institucionālā personālizstāde Baltijā “UTOPISKĀS ŠŪNAS”, aicinām uz Rozas Annas Gašas lekciju “Nepiemērotās ainavas: piezīmes par ķermeni un telpu” Zuzeum Viesistabā.
📅 Sestdiena, 12. oktobris plkst. 15.00
🎟️ Ieeja bez maksas ar iepriekšēju reģistrāciju. Vietu skaits ierobežots.
🗣️ Saruna notiks angļu valodā.
Roza Anna Gaša (Rose-Anne Gush) ir mākslas teorētiķe un pedagoģe, kura savā darbā pēta sarežģītās attiecības starp laikmetīgo mākslu un ķermeni, jo īpaši tā politiskajā, ekonomiskajā un telpiskajā dimensijā. Māksla turpina izaicināt un pārveidot mūsu priekšstatus par identitāti un telpu, mēs ar prieku iepazīstinām Latvijas publiku ar pētnieci. Viņas lekcija ir īpaši aktuāla izstādes “UTOPISKĀS ŠŪNAS” kontekstā, kurā Donnas Huankas mākslinieciskā prakse dziļi pievēršas ķermeņa saiknei ar telpu – tas ir lielisks fons diskusijai. Šī lekcija ir aktuāla ne tikai māksliniekiem un mākslas jomas profesionāļiem, bet arī ikvienam, kas interesējas par plašākiem mūsdienu sociālekonomiskajiem jautājumiem.
Roza Anna šobrīd ir asistente Grācas Tehniskās universitātes Laikmetīgās mākslas institūtā (Institute for Contemporary Art at TU Graz). Papildus rakstniecībai viņa sadarbojas ar Filipu Satleru (Philipp Sattler) ilgtermiņa mākslinieciskās pētniecības projektā How Does One Get to Own a Mountain?!. Pirms pievienošanās IZK viņa bija pēcdoktorantūras stipendiāte Mākslas vēstures centrālinstitūtā Minhenē (Zentralinstitut für Kunstgeschichte – ZI) un Vācijas Mākslas vēstures centrā Parīzē (DFK Paris), kā arī pasniedza dažādās Eiropas un Apvienotās Karalistes universitātēs. Viņas pirmā monogrāfija Artistic Labour of the Body iznāks 2025. gadā sērijā Historical Materialism izdevniecībā Brill un Haymarket. Viņas raksts tiks publicēts žurnālā Nordic Journal of Aesthetics, un viņa ir publicējusi pētījumus žurnālos FKW // Zeitschrift für Geschlechterforschung und vizuelle Kultur (2024); Kunst und Politik: Jahrbuch der Guernica-Gesellschaft (2020); Third Text (2019); Performance Research (2018); Objects of Feminism (Helsinki, 2017) un AWARE (2017). Pēdējā laikā viņas esejas un mākslas kritikas publicētas izdevumos Berlin Review, Brand-New-Life Magazine, Camera Austria un Artforum.
*Apmeklējot pasākumu, jūs piekrītat foto un video uzņemšanai un izmantošanai publicitātes vajadzībām. Jums ir tiesības iebilst pret sevis vai sava bērna fotografēšanu vai filmēšanu, paziņojot par to fotografēšanas un filmēšanas laikā.