Latviešu tēlnieka Gintera Krumholca darbos figuratīvi attēlotos, elegantos tēlus mākslinieks visos to izstrādes posmos principiāli rada pats. Figūras, kas komplicētā tehnikā veidotas no pārsvarā sintētiskiem materiāliem, šķiet dzīvas un klātesošas. Tehniskā perfekcija viņa darbos iet roku rokā ar intelektuāli augstvērtīgu un priekšmetiskām asociācijām bagātu saturu. Šī skulptūra, kas attēlo Oldesu Haksliju sēžam uz soliņa, sniedz apmeklētājiem iespēju piesēst kopā ar angļu rakstnieku un filozofu, kurš domāja un rakstīja par daudz mūsdienām aktuālām tēmām, īpaši zinātnes un tehnoloģiju attīstības ietekmi uz cilvēci.
Oldess Leonards Hakslijs (Aldous Leonard Huxley,1894–1963) bija viens no sava laika ievērojamākajiem intelektuāļiem, kā arī Lielbritānijas Karaliskās literatūras biedrības pārstāvis. Viņš bija nominēts Nobela prēmijai literatūrā deviņas reizes. Hakslija bibliogrāfija aptver gandrīz 50 grāmatas, ieskaitot romānus un daiļliteratūras darbus, kā arī esejas, stāstus un dzejoļus. Pazīstamākais Hakslija darbs ir 1932. gadā sarakstītā antiutopija “Brīnišķīgā jaunā pasaule” (Brave New World).
Vēl viena Krumholca radītā Hakslija portreta versija bronzā apskatāma Oldesa Hakslija centrā Cīrihē, Šveicē, kur atrodas nozīmīgākā publiskā Hakslija darbu kolekcija ar britu un amerikāņu pirmizdevumiem, kā arī plašāko angļu literāro darbu kolekciju.